Dziecięce fantazje

Maksymilian Krzyzostaniak 10 l.
Imię dziecka:
Maksymilian
Wiek:
15
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

guz mózgu i rdzenia kręgowego

Maksiu zachorował na nowotwór mózgu i rdzenia kręgowego zwany PNET (IV stopień złośliwości) w styczniu 2008 roku. Po operacji usunięcia części guza na kręgosłupie oraz po zakończonym leczeniu chemio i radioterapią, wrócił do pełni sił mimo wyniszczonego organizmu – chłopiec ma obustronny niedosłuch, pęcherz neurogenny, jedna z jego nerek jest tylko w 20% sprawna. Niestety po wielu latach, w 2015 roku wykryto kolejny guz przy rdzeniu kręgowym, który został operacyjnie usunięty. Na szczęście okazał się, że zmiana była niezłośliwa. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ pod koniec sierpnia historia się powtórzyła – guz przy kręgosłupie, operacja, czekanie na wyniki…

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Maksiu bardzo chciałby dostać laptopa, na którym mógłby grać w swoje ulubione gry podczas pobytów na oddziale, które ciężko znosi. Taka rozrywka będzie w stanie poprawić komfort jego codziennego życia. Natomiast kiedy uda mu się opuścić szpitalne mury, komputer będzie mu służył jako pomoc w nadrabianiu zaległości szkolnych.

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Maksa jest smartfon, dzięki któremu będzie mógł się bez problemu kontaktować z najbliższymi i kolegami. Na razie nie zawsze jest to możliwe, gdyż chłopiec posiada jedynie stary model telefonu, który często szwankuje.

Wyjazd z rodziną nad ciepłe morze

Ostatnim wielkim marzeniem chłopca jest wyjazd z rodzicami i bratem za granicę, gdzie jest, cytując Maksa: „ciepła, ładna i niebieska woda”. Chłopiec często pyta rodziców, czy pojadą kiedyś w takie miejsce (byłby to jego pierwszy raz). Piękne, egzotyczne otoczenie z pewnością pozwoli zapomnieć o wszystkich ciężkich doświadczeniach i przeżytym cierpieniu.