Dziecięce fantazje

Maksymilian piwowarski 5 l.
Imię dziecka:
Maksymilian
Wiek:
5
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

mięsak – sarcoma synoviale

Jesienią 2013 roku Maks doznał niewielkiego urazu nogi i nagle przestał chodzić. Przez prawie rok  szukano przyczyny i dopiero w połowie 2014 roku rezonans wykazał guza w kolanie. Okazało się, że to rzadki nowotwór złośliwy tkanek miękkich. Niestety guz okazał się oporny na chemioterapię i chłopcu trzeba było amputować nóżkę Maksiowi. Choroba przykuła chłopca do wózka inwalidzkiego na prawie dwa lata.

Klocki Lego Batman lub Spiderman FANTAZJA SPEŁNIONA

Maks jest ogromnym fanem klocków Lego, uwielbia składać zwłaszcza roboty, ciężarówki i helikoptery. Jego największym marzeniem jest nowy zestaw Lego z ulubionymi postaciami – Batmanem lub Spidermanem. Chłopiec zawsze dużo się ruszał, uczył się grać w piłkę nożną, lecz choroba bezlitośnie pozbawiła go dawnych aktywności. Budowanie z klocków to jedna z niewielu rozrywek, która mu pozostała i która dostarcza radości. 

Konsola Xbox FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem chłopca jest konsola Xbox, która umili mu czas spędzany w szpitalu.

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

Maksiu potrzebuje cały czas rehabilitacji i wymiany protez. Niestety pojawiły się efekty uboczne po chemii: niedoczynność tarczycy, powiększona wątroba oraz niewydolność serca. Z tego powodu chłopczyk musi się uczyć w domu, gdyż każda infekcja może dodatkowo osłabić jego serduszko. Maksiu bardzo marzy o telefonie Xiaomi Mi8 Lite w kolorze niebieskim, żeby mieć chociaż telefoniczny kontakt z dziećmi z klasy oraz dostęp do mediów społecznościowych.