Dziecięce fantazje

Pawel piatek 9 l..JPG
Imię dziecka:
Paweł
Wiek:
14
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

dystrofia mięśniowa Beckera

U Pawła dystrofię mięśniową zdiagnozowano w 2014 roku gdy Paweł miał 8 lat. Jego mięśnie ulegają stopniowej degeneracji, zanikaniu. Choroba spowodowała przerost łydek, problemy z wątrobą, dużą męczliwość, ciągłe bóle mięśni i ich znaczne osłabienie. Zagrożone jest także serce. Codzienność chłopca to szpitale, badania, rehabilitacje, kontrole u kardiologa, endokrynologa i neurologa. Paweł musi się bardzo oszczędzać i ograniczać ruch do minimum. Dodatkowym schorzeniem, które pojawiło się u niego prawdopodobnie w wyniku ogromnego stresu, jest łysienie plackowate.

Wanna z hydromasażem FANTAZJA SPEŁNIONA

Z powodu choroby Paweł poddawany jest  nieustannej rehabilitacji, która ma na celu odbudowanie mięśni i ich rozluźnienie. Świetną formą terapii są ćwiczenia i masaże w wodzie. Chłopiec marzy, aby nie musieć ciągle dojeżdżać na rehabilitację, tylko móc ćwiczyć w domu, we własnej wannie z opcją hydromasażu. Taki prezent byłby dla niego ogromnym odciążeniem.

Konsola Xbox FANTAZJA SPEŁNIONA

Paweł ze względu na chorobę i osłabione serce musi unikać nadmiernego wysiłku. Nie może brać udziału w ulubionych aktywnościach ruchowych, np. skakaniu na trampolinie czy grze w piłkę. Chłopiec jest typem samotnika, dlatego to, co obecnie sprawia mu największą radość to gry. Paweł marzy o konsoli xbox, która pozwoli mu zapomnieć wreszcie o ograniczeniach związanych z chorobą i zabierze go w świat fantazji.