Dziecięce fantazje

Aleksandra dalek 18 l.
Imię dziecka:
Aleksandra
Wiek:
23
Województwo:
łódzkie
Choroba:

stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane zdiagnozowano u Oli gdy skończyła 15 lat, choć niepokojące objawy pojawiły się już dużo wcześniej. Dziewczynka miała problemy z równowagą, była ciągle zmęczona, pojawiały się różne bóle. Później stwierdzono zapalenie mózgu. Obecnie choroba ma agresywny przebieg, występuje porażenie czterokończynowe, spastyka mięśni, drżenie zamiarowe, zespół zmęczenia. Ola porusza się wyłącznie na wózku, ma duże problemy z mową, jedzeniem i jakimkolwiek samodzielnym funkcjonowaniem. Wymaga stałej pomocy w najprostszych czynnościach, ciągłej rehabilitacji i terapii neuro-logopedycznej. Przyjmuje chemioterapeutyki. Ostatnią deską ratunku jest przeszczep komórek macierzystych, ale na razie nie wiadomo, czy dziewczynka zostanie zakwalifikowana do zabiegu.

Obejrzenie na żywo kabaretu

Ola ciężko znosi chorobę, która zabrała jej dotychczasową radość życia, plany i marzenia. Kiedyś dziewczyna uwielbiała robić zdjęcia, teraz może je tylko przeglądać. Bardzo jej brakuje towarzystwa i wspólnych wyjść. Uwielbia oglądać w telewizji kabarety, ale spełnieniem jej marzeń byłoby zobaczenie takiego kabaretu na żywo. Jej ukochaną grupą są Paranienormalni.

Koncert zespołu disco-polo

Ola jest wielką fanką disco-polo, a jej ulubionym zespołem jest Weekend, ale lubi także Extazy i Effect. Marzy o wybraniu się na koncert jednego z ulubionych zespołów disco polo. Byłaby przeszczęśliwa, gdyby mogła choć na parę godzin wyjść z domu kojarzącego się z chorobą, poprzebywać wśród ludzi i dać się porwać radosnej muzyce.