Dziecięce fantazje

Kinga janik 10 l.
Imię dziecka:
Kinga
Wiek:
15
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

późna wznowa izolowana białaczki limfoblastycznej

W 2009 roku u Kingi stwierdzono ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przez 3 lata dziewczynka dzielnie walczyła z chorobą, a walka była ciężka i wyczerpująca. Organizm źle reagował na chemioterapię, pojawiła się padaczka, wątroba przestała prawidłowo funkcjonować. W 2012 roku wydawało się, że rak został pokonany, jednak niestety dwa lata później zaatakował z nową siłą. Czarny scenariusz powtórzył się, a cały dramat zaczął się od początku. Tym razem nowotwór umiejscowił się w miednicy mniejszej. Kinga przeszła usunięcia guza wraz z jajnikiem i jajowodem, a następnie poddano ją kolejnym cyklom chemioterapii.

Rower FANTAZJA SPEŁNIONA

Kinga przed chorobą była bardzo aktywną dziewczynką, ciągle w ruchu, wszędzie było jej pełno. Uwielbiała wycieczki rowerowe. Obecnie większość czasu spędza w szpitalu, ale mimo to stara się zachować uśmiech na twarzy. Marzy o tym, aby dostać nowy, najchętniej biały rower, na który chciałaby wsiąść, jak tylko pozwolą jej na to lekarze. Ma już dosyć siedzenia w miejscu i wyobraża sobie ten moment, kiedy będzie już zdrowa i z nową energią popedałuje przed siebie zapominając o latach zabranych jej przez chorobę.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Kingi jest laptop. Dziewczynka bardzo tęskni za koleżankami ze szkoły i nie może się pogodzić z faktem, że musiała przerwać naukę. Taki laptop byłby wielkim ułatwieniem w nadrabianiu zaległości szkolnych, a także zapewniłby Kindze możliwość utrzymywania stałego kontaktu z rówieśnikami.