Dziecięce fantazje

Patryk Lyzinski 12 l.
Imię dziecka:
Patryk
Wiek:
17
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

dystrofia mięśniowa Duchenne’a


Patryk od urodzenia choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Jest to nieuleczalna choroba polegająca na postępującym i nieodwracalnym zaniku mięśni. Dotyczy to także mięśnia sercowego. Od trzeciego roku życia, kiedy to zdiagnozowano schorzenie, chłopiec jest systematycznie rehabilitowany i przyjmuje sterydy. Niestety z każdym dniem coraz bardziej dokucza mu niepełnosprawność ruchowa – ma problemy z chodzeniem, dlatego poza domem korzysta z wózka inwalidzkiego.

Laptop

Patryk to bardzo inteligentny chłopiec interesujący się historią, kosmosem i przyrodą. Jego największym marzeniem jest laptop, dzięki któremu miałby dostęp do wszelkich ciekawostek związanych z powyższymi dziedzinami. Mógłby poszerzać swoją wiedzę, wyszukiwać interesujące go informacje oraz oglądać ulubione filmy historyczne.

Xbox FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Patryka jest konsola Xbox 360. Chłopiec ze względu na postępujące ograniczenia ruchowe większość czasu spędza w domu, dlatego bardzo potrzebuje rozrywki, która pozwoliłaby mu zapełnić długie, monotonne godziny. Idealnym dodatkiem do konsoli byłaby ukochana gra Patryka – Minecraft oraz inne gry zręcznościowe. Gra na Xboxie pomoże mu także utrzymać dłużej sprawność.