Dziecięce fantazje

Antoni Piskorek 3 l.
Imię dziecka:
Antoni
Wiek:
8
Województwo:
lubelskie
Choroba:

guz mózgu


U Antosia w wieku zaledwie jednego roczku zdiagnozowano raka mózgu. Chłopiec ciągle wymiotował i podejrzewano u niego zapalenie opon mózgowych. Niestety okazało się, że w jego maleńkiej główce urósł 8-centymetrowy guz. Przeprowadzono operację i wdrożono chemioterapię, jednak po półtora roku choroba powróciła. Antosia znowu czekała operacja, chemia oraz dodatkowo naświetlania. Chłopiec bardzo źle znosi leczenie.

Laptop

Antoś marzy o prostym laptopie, którego mógłby zabierać do szpitala. Na razie spędza tam znacznie więcej czasu niż w domu. Ma ograniczone kontakty zarówno z rodziną, jak i rówieśnikami, nie może brać udziału w ulubionych zabawach, brakuje mu domowych zabawek. Na laptopie mógłby chociaż oglądać ukochane bajki – Bolka i Lolka, Reksia i Sąsiadów, a także zobaczyć rodzinę rozmawiając z nimi na skypie.

Trampolina

Drugim marzeniem Antosia jest trampolina, która zapewniłaby mu świetną zabawę, jak tylko wróci do domu. Mógłby na niej bezpiecznie skakać i szaleć z dwójką swoich braci, zapominając o tym, co przeszedł.