Dziecięce fantazje

Kuba piecyk
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
10
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

mózgowe porażenie dziecięce

Kubuś był bardzo wyczekanym dzieckiem. Przyszedł na świat poprzez cesarskie cięcie po kilkukrotnych nieudanych próbach wywoływania porodu. Z początku wydawało się, że jest zdrowy, ale po kilku miesiącach rodzice zauważyli, że nie rozwija się tak jak inne dzieci. Badania dały odpowiedź, co dolega chłopcu. Diagnoza była jak wyrok – Kuba ma porażenie mózgowe, uszkodzenie nerwu wzrokowego, opóźnienie w rozwoju psychoruchowym, podejrzenie wady serca i autyzm. Chłopiec nie mówi i ma duże problemy w codziennym funkcjonowaniu. Rodzice całkowicie poświęcili się jego rehabilitacji.

Wyjazd na delfinoterapię

Kubuś nie może samodzielnie wyartykułować swoich marzeń, ale ogromną przyjemność sprawia mu kontakt ze zwierzętami. Uspokaja się przy nich i wycisza. Dobrze się też czuje w wodzie, dlatego idealnym prezentem dla niego byłyby zajęcia z delfinoterapii, które stanowiłyby jednocześnie formę rehabilitacji, terapii i zabawy.

Tablet z programem Mówik FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim wymarzonym prezentem dla Kuby byłby tablet z programem MÓWik służącym do komunikacji z osobami, które nie potrafią porozumiewać się za pomocą mowy. Taki tablet poprawiłby znacznie jakość życia chłopca, gdyż mógłby on wreszcie wyrazić w zrozumiały dla otoczenia sposób swoje potrzeby, myśli i uczucia. Zniknąłby lęki i frustracja wywołane ograniczeniami w kontakcie z bliskimi.