Dziecięce fantazje

Dawid r
Imię dziecka:
Dawid
Wiek:
11
Województwo:
łódzkie
Choroba:

mięsak Ewinga

Na początku 2015 roku Dawidkowi zaczął dokuczać dotkliwy ból nogi. Początkowo badania nic nie wykazały, ale ból nasilił się do tego stopnia, że chłopiec zaczął kuleć, nie mógł spać w nocy i bił się po nóżce. Pojawiła się też wysoka gorączka. W końcu odnaleziono przyczynę – guz kości prawego uda – mięsak Ewinga. Dawidkowi zaczęto podawać chemioterapeutyki oraz morfinę, a następnie poddano go operacji usunięcia kości udowej i wstawienia endoprotezy. Chłopca czeka kontynuacja protokołu chemioterapii i bardzo żmudna rehabilitacja. Będzie musiał praktycznie od nowa nauczyć się chodzić.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Dawidek rozpoczął w tym roku nauczanie indywidualne w pierwszej klasie. Marzy o laptopie, na którym mógłby się uczyć w warunkach szpitalnych i domowych z płyt edukacyjnych. Miałby też szansę korzystać z gier pozwalających rozwijać jego zainteresowania dotyczące budownictwa oraz symulatorów pojazdów uprzywilejowanych.

Stworzenie własnego robota

Dawid to urodzony konstruktor. Uwielbia budować, konstruować, majsterkować, a w przyszłości chce zostać inżynierem. Ma niezwykle rozwinięte zdolności techniczne, z wielkim zainteresowaniem ogląda programy typu „Jak to jest zrobione”. Szczególnie fascynuje go robotyka, dlatego marzy, aby skonstruować od podstaw własnego robota. Chciałby dostać zestaw pozwalający na stworzenie takiego robota w domu lub wziąć udział w zajęciach z robotyki.