Dziecięce fantazje

IMG 20180930 153938
Imię dziecka:
Adam
Wiek:
11
Województwo:
łódzkie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna

Adaś to pogodny chłopiec, który codziennie dzielnie walczy o powrót do zdrowia. Po raz pierwszy na ostrą białaczkę limfoblastyczną zachorował w 2015 roku. Po 2 latach ciężkiej walki udało się pokonać chorobę. Chłopczyk wrócił do szkoły i kolegów. Niestety w sierpniu 2018 roku choroba wróciła ze zdwojoną siłą, zaatakowała cały szpik kostny i ośrodkowy układ nerwowy. Ta wiadomość zabrała siłę i marzenia o normalnym życiu... 
Adaś nie mógł dostać najbardziej skutecznej chemii, ponieważ okazało się, że jest na nią uczulony. Ratunkiem miał być przeszczep, jednak pierwszy dawca się wycofał. W końcu operacja doszła do skutku, ale to wcale nie był koniec trudności. Od kilku miesięcy 10-latek walczy z wszelkimi możliwymi powikłaniami poprzeszczepiennymi, jest w bardzo ciężkim stanie, prawie doszło u niego do sepsy.

Umeblowanie pokoju FANTAZJA SPEŁNIONA

Adaś jest najmłodszym z czworga rodzeństwa i marzy o swoim własnym pokoju. Bardzo chciałby dostać mebelki z elementami w jego ulubionych kolorach – zielonym i niebieskim. Własny cichy, przytulny kącik byłby miejscem, gdzie malec mógłby spokojnie odpoczywać, bawić się i zbierać siły do dalszej walki z chorobą.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Adaś od kilku lat całe tygodnie i miesiące spędza w szpitalach, jest odcięty od świata, rodziny, rówieśników. Marzy mu się laptop z podświetlaną klawiaturą i słuchawkami, który pomógłby mu znieść ciągłą izolację.