Dziecięce fantazje

DM
Imię dziecka:
Dorota
Wiek:
20
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

przepuklina oponowo-rdzeniowa

U Dorotki tuż po urodzeniu zdiagnozowano przepuklinę oponowo-rdzeniową i wodogłowie. Dziewczynka z powodu neuroinfekcji oraz zapalenia opon mózgowych już kilka razy walczyła o życie. Ma założoną zastawkę w głowie. Ponadto cierpi na padaczkę, postępującą skoliozę oraz pęcherz neurogenny. Porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim i jest cewnikowana. Do tego wszystkiego doszło zatrzymanie w rozwoju – dziewczynka ma upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Dorotka marzy o nowym laptopie, najchętniej w swoim ulubionym kolorze – niebieskim lub fioletowym. Mogłaby na nim oglądać ukochane bajki oraz filmy o zwierzętach, a także grać w gry dostosowane do jej możliwości. Taka rozrywka jest jej bardzo potrzebna, ponieważ ze względu na ciężki stan zdrowia dziewczynka nie może uczestniczyć w zabawach swoich zdrowych rówieśników.

Interaktywny źrebak

Dorotka uwielbia zwierzęta, a spośród nich wszystkich najbardziej kocha konie. Jest nimi wprost zachwycona i może je oglądać godzinami. Właśnie dlatego marzy o interaktywnej zabawce – Żrebaku FurReal Friends. Konik wygląda jak prawdziwy, porusza się i wydaje odgłosy. Taka zabawka zaspokoi potrzebę dziewczynki o posiadaniu własnego zwierzątka, którym można się troskliwie zaopiekować i z pewnością ogromnie ją ucieszy.

Smartfon

Dorotka w ciągu ostatnego roku bardzo często przebywała w szpitalach i niestety to jeszcze nie koniec, przed nią kolejne długie pobyty i operacje. Widzi, jak inne dzieci dzwonią do bliskich ze swoich telefonów. Dziewczynka też by tak chciała... Zadzwonić do taty, babci czy koleżanek ze swojego własnego telefonu, a nie jak do tej pory - od mamy. Często pyta, kiedy to będzie możliwe, ale niestety rodziców nie stać na taki wydatek.