Dziecięce fantazje

MJ
Imię dziecka:
Marika
Wiek:
20
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

glejak pnia mózgu

Wszystko zaczęło się od upadku z roweru. Bóle głowy, zamiast ustąpić, stawały się coraz silniejsze. Marika trafiła na pogotowie, potem prosto do szpitala. Badania, kilka dni później kolejny szpital. Wszystko działo się bardzo szybko. Marika nie od razu dowiedziała się co tak naprawdę jej dolega. Gdy zobaczyła napis onkologia nie potrafiła się pogodzić. Złość, żal, strach i niewyobrażalna pustka. Dziewczyna ma za sobą 2 cykle chemioterapii. Niestety guz spowodował wodogłowie, konieczne było wstawienie zastawki. Przed Mariką chemia, radioterapia, badania i decyzja odnośnie dalszego leczenia.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Od kilku miesięcy całym światem dziewczyny są sala szpitalna i cztery ściany własnego mieszkania. Fantazją Mariki jest mały telewizor, prywatne okno na świat, świat, który jeszcze tak niedawno stał przed nią otworem.

Xbox Kinect z grami FANTAZJA SPEŁNIONA

Kiedyś pełna energii, wciąż w ruchu, dziś zamknięta w domu, jak w klatce. Marice brakuje aktywności, przyjaciół. Ma tylko mamę i brata. Marzeniem dziewczyny jest Xbox kinect z dużą ilością gier. Wirtualne przygody, zadania, których z pozoru nie da się wykonać, odrobina ruchu i zapomnienie.

Książki FANTAZJA SPEŁNIONA

Marika uwielbia czytać, dlatego marzy też o powiększeniu swojej biblioteczki o nowe pozycje