Dziecięce fantazje

MG
Imię dziecka:
Maja
Wiek:
10
Województwo:
podkarpackie
Choroba:

limfohistiocytoza hemofagocytarna

Kiedy Maja miała niewiele ponad 2,5 roku okazało się, że cierpi na bardzo rzadkie i groźne schorzenie - limfohistiocytozę hemofagocytarną. Jest to choroba autoimmunologiczna, w której organizm atakuje sam siebie wytwarzając nadmierną i chroniczną reakcję zapalną. Bez leczenia prowadzi do śmierci. Dziewczynkę leczono chemioterapeutykami, sterydami, lekami immunosupresyjnymi, ale po chwilowym opanowaniu choroby, zaatakowała ze zdwojoną siłą. Jedynym ratunkiem był przeszczep, ale trzy miesiące po jego przeprowadzeniu pojawiła się kolejna okrutna choroba - Graft, która może spowodować śmiertelne powikłania właśnie u osób po przeszczepie. Ogromne dawki leków oraz sterydów spowodowały u Mai wiele komplikacji zdrowotnych. Nóżki zaczęły odmawiać posłuszeństwa, ciało się zmieniło, włoski wypadały, stwierdzono początki osteoporozy, pojawiły się zaburzenia emocjonalne, depresja.

Kociak rasy brytyjskiej FANTAZJA SPEŁNIONA

Maja kocha zwierzęta i ma swoją jedną wielką fantazję – chciałaby dostać kociaka rasy brytyjskiej. Wtedy wreszcie nie czułaby się samotna i miałaby obok wymarzonego przyjaciela, towarzysza zabaw, do którego można się przytulić, pogłaskać. Spełnienie marzenia uświadomi Mai i jej rodzicom , że nie są samotni w tym trudnym dla nich czasie.

Wyjazd nad ciepłe morze

Maja ma jeszcze jedno wielkie marzenie. Tak bardzo chciałaby wyjechać z rodziną nad ciepłe morze „gdzie nie ma dużych fal i gdzie można znaleźć dużo ładnych muszelek i wejść do wody”. Taki wyjazd byłby niczym bajka po niezliczonej ilości miesięcy spędzonych w szpitalu.