Dziecięce fantazje

Nikodem W.
Imię dziecka:
Nikodem
Wiek:
18
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

mózgowe porażenie dziecięce

Nikodem z powodu niedotlenienia okołoporodowego cierpi na mózgowe porażenie dziecięca oraz epilepsję. Ze swoimi chorobami zmaga się od pierwszych miesięcy życia. Jest pod stałą opieką lekarzy i najróżniejszych specjalistów w Polsce i Czechach. Chłopiec dzięki bardzo intensywnej rehabilitacji zaczął chodzić i mówić, ale nadal wymaga licznych kosztownych zabiegów, ćwiczeń, sprzętu rehabilitacyjnego oraz wyjazdów na turnusy. Całe życie jego czteroosobowej rodziny jest podporządkowane walce o jego zdrowie i o jak najlepsze warunki do rozwoju.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Turnusy rehabilitacyjne, wizyty u specjalistów, dojazdy i sprzęt ortopedyczny pochłaniają wszystkie oszczędności rodziny Nikodema. Nie starcza już pieniędzy na spełnienie nawet najdrobniejszych marzeń. A chłopiec tak bardzo chciałby mieć własnego laptopa, tak jak jego koledzy. Na co dzień czuje, że jego wygląd i sprawność odbiegają od normy. Że jest inny. Że jest chory. Laptop i możliwości z nim związane pomogą mu choć trochę zbliżyć się do świata zdrowych rówieśników.

Zwiedzanie Warszawy FANTAZJA SPEŁNIONA

Nikodem marzył, aby wybrać się z mamą do Warszawy. Chciał przede wszystkim zwiedzić Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernika oraz zobaczyć Pałac Kultury.