Dziecięce fantazje

Marek G
Imię dziecka:
Marek
Wiek:
19
Województwo:
podkarpackie
Choroba:

schorzenia wielonarządowe

Marek choruje od trzeciego miesiąca życia. Zaczęło się od stwierdzenia braku odporności, później zdiagnozowano schorzenie hematologiczne powodujące nadmierną krzepliwość krwi, a następnie doszło atopowe zapalenie skóry, astma i zaburzenia w pracy przewodu pokarmowego. Ze względu na zaostrzenia chorób chłopiec często trafia do szpitala i przez ostatnie dwa lata nie mógł uczęszczać do szkoły, co odbiło się na jego psychice. Markowi ciężko jest pogodzić się ze swoimi dolegliwościami, nie może normalnie funkcjonować, nie ma kolegów, a bezpiecznie czuje się tylko w domu, z bliskimi.

Konsola telewizyjna FANTAZJA SPEŁNIONA

Marek większość czasu spędza w domu, w szpitalu albo na wizytach u specjalistów. Brakuje mu rówieśników, brakuje mu zabawy i rozrywek. Właśnie dlatego marzy o konsoli Playstation3, aby móc chociaż na chwilę oderwać się od przygnębiających myśli i przenieść się w radosny świat gier. Sytuacja finansowa rodziny jest bardzo zła, wszystkie dostępne środki przeznaczane są na leczenie i rehabilitację nastolatka. Mamie Marka jest ciężko, zwłaszcza że sama choruje, ale najważniejsze jest dla niej zdrowie i szczęście jej ukochanych dzieci.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Aby Marek mógł korzystać z możliwości konsoli, potrzebuje telewizora, do którego mógłby podłączyć wymarzony sprzęt. Chłopiec jest także ogromnym fanem piłki nożnej, dlatego dzięki nowemu telewizorowi mógłby wreszcie oglądać wszystkie mecze. Dzięki tej rozrywce na jego twarzy z pewnością znowu pojawi się uśmiech.

Meble FANTAZJA SPEŁNIONA

Marek bardzo potrzebuje nowych mebli do pokoju, ponieważ jego dotychczasowe są stare i zniszczone.