Dziecięce fantazje

Oliwia K..JPG
Imię dziecka:
Oliwia
Wiek:
18
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

mózgowe porażenie dziecięce

Oliwia urodziła się w 30 tygodniu ciąży w ciężkiej zamartwicy. Rodzice przez długi czas nie mogli wrócić ze swoją maleńką córeczką do domu, ponieważ musiała przebywać w inkubatorze. Okazało się, że cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dzisiaj, dzięki intensywnej rehabilitacji, jest w stanie samodzielnie się poruszać, choć widać, że jej chód nieco się różni. Trudność sprawiają jej także niektóre czynności manualne i potrzebuje wtedy pomocy drugiej osoby. Dodatkowo cierpi na poważną skoliozę, niedoczynność tarczycy oraz wadę wzroku wymagającą operacji.

Laptop z drukarką FANTAZJA SPEŁNIONA

Oliwka ma indywidualny tok nauczania w szkole. Bardzo się stara, żeby nie odbiegać poziomem od innych uczniów. Uczy się dobrze, ale przydałby jej się laptop wraz z drukarką, który byłby dużą pomocą i ułatwieniem w codziennym odrabianiu lekcji, powtarzaniu materiałów i wyszukiwaniu potrzebnych informacji. Dziewczynka jest ambitna i zależy jej na jak najlepszych wynikach w nauce!

Krzesło biurowe

Ze względu na dolegliwości bólowe związane z chorobą Oliwka potrzebuje porządnego i wygodnego krzesła, na którym mogłaby siedzieć przy biurku, kiedy odrabia lekcje, czyta lub rysuje. Nowy, solidny fotel zapewniłby jej komfortowe warunki do nauki i innych czynności, które wykonuje na siedząco.