Dziecięce fantazje

Marta S.JPG
Imię dziecka:
Marta
Wiek:
12
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

guz móżdżku

Marta nie ma jeszcze nawet siedmiu lat, a już zdążyła otrzeć się o śmierć. W listopadzie 2014 roku dziewczynka z powodu uporczywego bólu głowy trafiła na tomografię. W jej mózgu odkryto 5-centymetrowego guza, który okazał się złośliwym nowotworem układu nerwowego. Guz zlokalizowany był w móżdżku,  ale naciekał także na pień mózgu. Szybka diagnoza, przewiezienie do innego szpitala i natychmiastowa operacja, po której nastąpiły bardzo ciężkie powikłania –  przez kilka tygodni Marta nie mówiła, nie chodziła, nie siadała, nie mogła samodzielnie łykać . Pojawiły się też nowe zagrożenia – wodogłowie, zapalenie opon mózgowych, zakażenie gronkowcem, wstawianie i kilkakrotne wymienianie zastawki w głowie. A potem najgorsze – konieczność podjęcia decyzji o kolejnej operacji wycięcia pozostałej części guza. Operacja powiodła się, ale dziewczynkę czekała jeszcze radioterapia, intensywna rehabilitacja oraz powolne odzyskiwanie utraconych umiejętności.

Fioletowy laptop

Martusia marzy o własnym laptopie, najlepiej w jej ulubionym fioletowym kolorze. Minie jeszcze sporo czasu, zanim dziewczynka wróci do normalnego życia wypełnionego dziecięcymi zabawami z rówieśnikami. Na razie brakuje zdrowia i brakuje sił, dlatego laptop wraz z zestawem gier dałby jej namiastkę tego brakującego świata, świata za którym tak bardzo tęskni. Zamiast zabaw na podwórku miałaby chociaż wymarzone komputerowe gry, a zamiast codziennych kontaktów na szkolnym korytarzu mogłaby utrzymywać wirtualny kontakt z rówieśnikami.

Akwarium

Marta ma głowę wypełnioną milionem pomysłów i marzeń. Uwielbia zwierzęta, dlatego wymarzyła sobie własne akwarium, w którym mogłaby hodować piękne, bajecznie kolorowe i złote rybki, codziennie na nie patrzeć, karmić, opiekować się nimi i prosić o spełnienie trzech życzeń…