Dziecięce fantazje

Emilia L.
Imię dziecka:
Emilia
Wiek:
11
Województwo:
śląskie
Choroba:

encefalopatia

6-letnia Emilka urodziła się jako zdrowa, silna dziewczynka, ale niestety w kolejnych tygodniach i miesiącach jej życia zaczęły się pojawiać coraz to nowe niepokojące objawy. Wkrótce u dziewczynki zdiagnozowano encefalopatię o nieznanej etiologii, torbiel w mózgu, opóźnienie psychoruchowe, autyzm. Emilka cierpi także na padaczkę. Napadom towarzyszą silne drgawki, bezdech oraz zaniki świadomości. Dziewczynka jest od maleńkości intensywnie rehabilitowana, wymaga wyjazdów na turnusy, stałej terapii, kosztownych leków, wielu badań, konsultacji i pobytów w szpitalach.

Łóżko księżniczki FANTAZJA SPEŁNIONA

Emilka marzy o „księżniczkowym” łóżku w kształcie zamku ze zjeżdżalnią oraz przestrzenią na zabawę. Taki mebel stanie się bezpiecznym miejscem do spania i jednocześnie rajem dla wyobraźni naszej Królewny. Wreszcie będzie miała swój własny kącik - tylko dla siebie - gdzie będzie mogła się wyciszyć, gdy zechce pobyć sama albo po prostu beztrosko się pobawić. Emilka w nowym łóżku poczuje się jak w pięknej bajce!

Zabawki FANTAZJA SPEŁNIONA

Emilka od niedawna zaczęła się interesować niektórymi zabawkami i bawić się tematycznie (wcześniej wszystkie zabawy były ubogie i schematyczne). Dziewczynce spodobały się zwłaszcza dwie zabawki i marzy, żeby je mieć. Są to: interaktywny kucyk Star Song, który mówi i śpiewa oraz zdalnie sterowany dinozaur z efektami dźwiękowymi i świetlnymi. Takie prezenty bardzo by ją uszczęśliwiły!