Dziecięce fantazje

Zdjecie-0005
Imię dziecka:
Bartosz
Wiek:
15
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

padaczka lekooporna

Bartek cierpi na nietypową padaczkę lekooporną idiopatyczną, której napady powodowały u niego paraliż ciała. W listopadzie 2014 roku chłopiec przeszedł operację usunięcia poszczególnych nerwów w lewej półkuli mózgowej. Częstość ataków zmniejszyła się, ale Bartek cofnął się w rozwoju i nie pamięta nic, czego nauczył się przed operacją. Nie pisze i nie czyta. Pojawiają się u niego także tzw. „rzuty” prawej strony ciała, czasem nawet kilka w ciągu godziny. Towarzyszy im utrata kontroli nad ciałem oraz chwilowe wyłączenie świadomości. Chłopiec wymaga 24-godzinnej opieki.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Bartek bardzo chciałby dostać laptopa. Jest to jego największe marzenie. Komputer służyłby mu nie tylko do korzystania z różnorakich rozrywek, ale przede wszystkim pomógłby nadrobić zaległości w nauce i odzyskać utracone umiejętności. Odpowiednie programy i gry edukacyjne dałyby chłopcu motywację i chęć do dalszych ćwiczeń.

Gry na Play Station FANTAZJA SPEŁNIONA

Ostatnim marzeniem Bartka jest zestaw gier na Play Station. Oczywiście najlepiej, gdyby gry związane były z prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego oraz obsługiwaniem maszyn rolniczych!