Dziecięce fantazje

A.JPG
Imię dziecka:
Anna
Wiek:
22
Województwo:
łódzkie
Choroba:

zespół Gardnera

Ania na zespół Gardnera zachorowała, kiedy miała 6 lat. Jest to nietypowe schorzenie, które polega na tworzeniu się licznych guzów w różnych miejscach i narządach w całym ciele. Organizm atakowany jest przez tłuszczaki, włókniaki i kostniaki. Dziewczyna przeszła już 7 operacji i 3 cykle chemioterapii, ale ciągle pojawiają się nowe zmiany, nie zawsze możliwe do usunięcia. Z powodu tworzenia się w przewodzie pokarmowym polipów, które mogły zezłośliwieć, usunięto Ani całe jelito. Nastolatka nie może uczęszczać normalnie do szkoły.

Udział w przedstawieniu tanecznym

Ania ma duszę prawdziwej artystki – wydała własną książkę, pisuje do czasopism, robi biżuterię, prowadzi zajęcia dla dzieci, ale najbardziej ze wszystkiego kocha balet. Taniec to jej ogromna pasja. To cały jej świat. Mimo bardzo dokuczliwych dolegliwości dziewczyna uczęszcza kilka razy w tygodniu na zajęcia do szkoły baletowej. Marzy, żeby kiedyś wystąpić w prawdziwym przedstawieniu tanecznym lub wymyślić układy choreograficzne do takiego przedstawienia.

Wieża stereo FANTAZJA SPEŁNIONA

Ania marzy o dobrej wieży, na której mogłaby słuchać ulubionej muzyki. Taki sposób spędzania czasu daje jej ukojenie w ciężkich chwilach, uspokaja i wycisza. A ponieważ nastolatka trenuje balet, muzyka jest nieodłączną częścią jej życia.