Dziecięce fantazje

1417516862-1z
Imię dziecka:
Nadia
Wiek:
10
Województwo:
zachodniopomorskie
Choroba:

mózgowe porażenie dziecięce

Nadia w chwili przyjścia na świat dostała 10 punktów w skali Apgar. Niestety jej dalszy rozwój nie przebiegał prawidłowo. Mniej ruszała prawą rączką i nóżką, miała problemy z siadaniem. Około 12 miesiąca życia zdiagnozowano u niej mózgowe porażenie dziecięce, a później także padaczkę lekooporną. Padaczka postępowała w bardzo szybkim tempie i powodowała potworne bóle głowy, dlatego w październiku 2014 roku dziewczynka przeszła poważną operację mózgu. Niestety ataki nie ustąpiły. Nadia jest dzieckiem chodzącym, ale utyka i ma niedowład prawej strony ciała. Od kiedy skończyła pół roczku, jest bardzo intensywnie rehabilitowana.

Szafa z motywem kotki Marie

Nadia „ma kota” na punkcie kotów, a zwłaszcza na punkcie kotki Marie z disneyowskiej bajki „Arystokraci”.  Dziewczynka posiada już biurko i regał z motywem ukochanej bohaterki, ale marzy jej się jeszcze szafa narożna z tej samej serii. Byłaby przeszczęśliwa, gdyby jej pokój zamienił się w bajkowy, radosny świat, w którym nie ma żadnych trosk i gdyby z każdego kąta uśmiechała się do niej urocza kotka!

Zabawki FANTAZJA SPEŁNIONA

Rodzice Nadii robią co mogą, żeby jej dzieciństwo nie odbiegało od codzienności zdrowych dzieci. I chyba im się to udaje, bo dziewczynka jest radosna, bardzo lubi się bawić. Pod choinką dziewczynka chciała znaleźć klocki Lego, puzzle, książki i audiobooki przygodowe, o zwierzętach, podróżach, ciastoliny i inne masy, z których można lepić, tworzyć lepszy świat.