Dziecięce fantazje

Dag
Imię dziecka:
Dagmara
Wiek:
11
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

niezdiagnozowana

6-letnia Dagmarka to dziewczynka uwięziona w swoim ciele. Podczas porodu doszło do zakażenia gronkowcem złocistym. Dziecko przeżyło, ale śmiertelnie niebezpieczne bakteria prawdopodobnie uszkodziła jego układ nerwowy. Wiotkość krtani, brak odruchu ssania, bezbronne, wiotkie ciało, które nie miało siły utrzymać główki, ruszać nóżkami i rączkami. Nie da się zliczyć ilości badań, którym została poddana Dagmara ani ilości postawionych diagnoz. Niestety nadal nie wiadomo, na co cierpi. Dziś, dzięki intensywnej rehabilitacji, zaczyna stawiać pierwsze kroczki, ale nie umie mówić. Porozumiewa się płaczem i uśmiechem.

Tablet z programem „MÓWik” FANTAZJA SPEŁNIONA

Dagmarka jest bystrą dziewczyną, sporo rozumie i lubi się uczyć, ale niestety nie może się porozumieć za pomocą mowy. Właśnie dlatego potrzebne jest jej urządzenie do komunikacji alternatywnej – tablet z programem „MÓWik”, który pomógłby jej wyrażać potrzeby, myśli i uczucia. Taki sprzęt poprawiłby jakość jej życia, zwiększył poczucie autonomii i zniwelował ograniczenia związane z chorobą dziewczynki. Kontakt z bliskimi stałby się dla niej łatwiejszy, pełniejszy i bardziej satysfakcjonujący.

Łóżko FANTAZJA SPEŁNIONA

Dziewczynce potrzebne jest proste łóżko, ale niestety rodzicom brakuje na nie pieniędzy. Wszystkie środki finansowe w rodzinie Dagmary przeznaczane są na jej leczenie i rehabilitację oraz na podstawowe potrzeby. Nie starcza już ani na drobne prezenty ani na poprawę warunków mieszkaniowych. Dziewczynka bardzo by się ucieszyła z własnego wygodnego łóżeczka, w którym mogłaby komfortowo wypoczywać i śnić spokojne sny.

Zabawki FANTAZJA SPEŁNIONA

Dagmarka uwielbia się bawić kolorowymi zabawkami, które wydają dźwięki, świecą i posiadają przyciski. Kiedyś widziała w sklepie robota Fisher Price oraz kucyki Pony i te zabawki szczególnie przypadły jej do gustu. Taki prezent sprawiłby jej ogromną radość.