Dziecięce fantazje

Ita-2227-2
Imię dziecka:
Lidia
Wiek:
17
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

nowotwór kości piszczelowej

Wszystko zaczęło się latem 2014 roku. Lidka uderzyła się w nogę i choć uraz wydawał się błahy, noga nie przestawała boleć i puchnąć. Lekarze zlecili prześwietlenie, ale na zdjęciu nie dostrzegli nic niepokojącego. Dopiero po kolejnych konsultacjach i upływie kolejnych miesięcy, odkryto guza ulokowanego na prawej kości piszczelowej. Podjęte leczenie obejmowało: chemioterapię, operację resekcji guza i wstawienia endoprotezy, radioterapię, operację na płucach oraz kolejną chemioterapię. Lidka przeszła długą i ciężką walkę, a przed nią jeszcze intensywna rehabilitacja nogi – na razie porusza się z pomocą kuli.

Rower

Lidka, zanim zachorowała, uwielbiała aktywnie spędzać czas. Od zerówki trenowała taniec w zespole ludowym, a później pokochała także grę w piłkę nożną. Obecnie nie może uprawiać żadnych z tych sportów i nie wiadomo, czy wróci do dawnych pasji. Kiedy noga stanie się sprawniejsza, dozwolone będą lżejsze aktywności, takie jak jazda na rowerze. Właśnie dlatego Lidzia marzy o lekkim, damskim rowerze, dzięki któremu miałaby namiastkę ruchu i radości wypływającej z czynnego wykorzystywania wolnego czasu. Dziewczynce bardzo tego brakuje.

Lustrzanka FANTAZJA SPEŁNIONA

Lidka ma jeszcze jedną pasję, którą jest fotografowanie. Do tej pory dziewczynka robiła zdjęcia starym aparatem na kliszę, ale marzy jej się bardziej nowoczesny i profesjonalny aparat cyfrowy, typu lustrzanka. Lidka mogłaby nareszcie w pełni rozwijać swoje hobby – jedno z niewielu, których nie zabrała jej choroba. Z pewnością da jej to mnóstwo satysfakcji i energii do dalszych zmagań.