Dziecięce fantazje

Oskar
Imię dziecka:
Oskar
Wiek:
12
Województwo:
zachodniopomorskie
Choroba:

zespół Vater

Oskar cierpi na bardzo rzadką chorobę, tzw. „zespół Vater”, który charakteryzuje się skojarzeniem wielu wad wrodzonych. Chłopczyk urodził się m.in. z zarośniętym przełykiem i odbytem. Już w drugiej dobie życia przeszedł operację ratującą życie, a później czekało go jeszcze wiele kolejnych zabiegów. Przez trzy lata żył z kolostomią, miał też usunięty pęcherz i wyłoniony moczowód. Z powodu niewydolności nerek we wrześniu 2016 roku Oskar poddany został przeszczepowi. Dodatkowo cierpi na padaczkę i niedoczynność tarczycy.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Przez chorobę Oskar dużo czasu spędza w szpitalu lub w domu, dlatego marzy o laptopie, który pomógłby mu wypełnić długie samotne godziny. Chłopczyk cały czas przyjmuje też leki immunosupresyjne i z powodu skrajnie niskiej odporności jest narażony na ciągłe infekcje, dlatego nie może kontaktować się z rówieśnikami. Laptop umożliwi mu wirtualne zawieranie i podtrzymywanie znajomości.

Symulator pociągów FANTAZJA SPEŁNIONA

Oskar jest wielkim pasjonatem kolei. Uwielbia pociągi i wszystko, co z nimi związane, a pasja ta trwa nieprzerwanie od siedmiu lat. Nawet pierwsze słowo wypowiedziane przez chłopczyka dotyczyło kolei! Oskar marzy o komputerowym symulatorze pociągów, który pozwoli mu kierować rozmaitymi pociągami na trasach we wszystkich zakątkach świata, a także kreować własne lokomotywy. Nic nie jest w stanie sprawić mu większej radości!

Aparat fotograficzny FANTAZJA SPEŁNIONA

Ostatnim marzeniem Oskarka jest aparat fotograficzny, którym mógłby robić zdjęcia pociągów. Chłopiec może spędzać całe godziny obserwując lokomotywy, wagony, tory, szlabany, itp. i marzy, żeby móc uwiecznić wszystko na fotografiach. Wtedy jego ukochane pociągi będą zawsze przy nim!