Dziecięce fantazje

2016-01-09-10-28-10
Imię dziecka:
Natan
Wiek:
14
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

wznowa szpikowo-mózgowa białaczki

10-letni Natan choruje praktycznie całe swoje życie. Kolejne ataki raka przeplatają się z zazwyczaj niedługimi okresami remisji. Pierwszy raz białaczkę zdiagnozowano, kiedy chłopczyk nie miał jeszcze roczku. Początkowo leczenie polegało na podawaniu bardzo silnej chemii. Później okazało się, że potrzebny będzie przeszczep szpiku. Dawcą był brat Natanka, który wtedy miał zaledwie 3 latka. Remisja trwała tylko rok. Potem nastąpiły dwie kolejne wznowy, lewostronny paraliż, kolejne dawki chemii, ponowny przeszczep, naświetlania. Znów cudem udało się wygrać, ale pod koniec 2015 roku rak zadał najcięższy cios. Na dzień dzisiejszy komórki nowotworowe są w szpiku, krwi, w główce, płucu i śródpiersiu. Natan dostaje jednocześnie trzy rodzaje najbardziej agresywnej chemii. Trucizna, która ma zabić raka, sieje też spustoszenie gdzie indziej – uszkodzeniu uległ nerw wzrokowy, kości, jelita. Możliwe, że konieczne będzie leczenie za granicą.

Łóżko piętrowe w kształcie auta FANTAZJA SPEŁNIONA

Największym marzeniem Natanka jest łóżko piętrowe w kształcie auta. Chłopiec spędza mnóstwo czasu w łóżku szpitalnym, które bardzo źle mu się kojarzy, dlatego w swoim własnym domu chciałby spać w zupełnie innym otoczeniu. Nowe, piękne, bajkowe łóżko w niczym nie będzie przypominać tego na oddziale. Nie będzie kojarzyć się z chorobą, godzinami spędzonymi pod kroplówką, wszechogarniającą nudą i tęsknotą. Będzie za to krainą wyobraźni oraz miejscem spokojnego snu i radosnych wygłupów z czwórką rodzeństwa.

Rower FANTAZJA SPEŁNIONA

Natan marzy też o rowerze. Jego organizm na razie jest bardzo słaby i wyczerpany chorobą oraz agresywnym leczeniem, ale chłopiec żyje nadzieją na lepsze jutro. Wierzy, że już wkrótce poczuje się lepiej, wybiegnie na dwór, wskoczy na wyśniony rower i z nową energią popedałuje przed siebie. Marzenia dodają skrzydeł, a Natankowi te skrzydła są teraz bardzo potrzebne…