Dziecięce fantazje

Wiktoria
Imię dziecka:
Wiktoria
Wiek:
17
Województwo:
lubuskie
Choroba:

rdzeniowy zanik mięśni

Wiktoria do 8 miesiąca życia rozwijała się prawidłowo. Niestety później zaczęło się z nią dziać coś niepokojącego – uginały się pod nią nóżki, nie umiała wrócić z leżenia do pozycji siedzącej, osłabła. Tuż po pierwszych urodzinach zdiagnozowano u niej ciężką, genetyczną chorobę – rdzeniowy zanik mięśni. Osłabienie i zanik mięśni, a w konsekwencji niewydolność wielu układów oraz znaczna deformacja kręgosłupa przekładają się w przypadku Wiktorii na niemożność samodzielnego funkcjonowania. Dziewczynka potrzebuje stałej pomocy oraz intensywnej rehabilitacji. Porusza się na wózku inwalidzkim. Choroba postępuje u niej w bardzo szybkim tempie.

Szafa z lustrem FANTAZJA SPEŁNIONA

Wiktoria, ze względu na swoje ograniczenia ruchowe, wiele czasu spędza w domu. Marzy jej się własny, śliczny pokój, w którym czułaby się bezpieczna i szczęśliwa. Nic nie ucieszyłoby ją bardziej niż nowa duża szafa z lustrem.

Ubrania FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Wiktorii są kolorowe ubrania. Dziewczynka jest teraz w takim wieku, kiedy wygląd odgrywa dla niej duże znaczenie. Ładnymi ubraniami chciałaby odwrócić uwagę od swojej odmienności. Niestety wydatki związane z chorobą nie pozwalają mamie Wiktorii na spełnienie jej marzeń.