Dziecięce fantazje

Ja
Imię dziecka:
Paulina
Wiek:
21
Województwo:
małopolskie
Choroba:

nowotwór kości

W czasie wakacji w 2014 roku Paulina zaczęła narzekać na ból kości ogonowej, a później doszło jeszcze drętwienie nogi. Lekarze długo ignorowali problem, aż w końcu zlecili rezonans, którego wyniki wskazywały na obecność guza w kręgosłupie. Konieczna była natychmiastowa operacja, bo istniało ryzyko, że dziewczyna przestanie chodzić. Po zabiegu lekarze zapewniali, że wszystko jest już w porządku i że guz był niezłośliwy. Niestety mylili się. Pół roku później ból znowu dał o sobie znać i tym razem, po szeregu badań, zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości. Guz zajął prawie cały kręgosłup, naciekał na miednicę i krwawił. Operacja była zbyt ryzykowna, dlatego wdrożono chemioterapię, która nie przyniosła jednak spodziewanych efektów. Obecnie nastolatka leczona jest przeciwciałami. Od lipca 2015 roku nie chodzi.

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

Choroba odebrała Paulinie władzę w nogach. Na razie dziewczyna jest przykuta do łóżka i całkowicie odcięta od świata zewnętrznego. Właśnie dlatego marzy o smartfonie, który ułatwiłby jej codzienne funkcjonowanie. Dzięki niemu będzie na bieżąco z informacjami ze świata, będzie mogła obserwować aktywność swoich przyjaciół, rozmawiać z nimi, kontynuować prowadzenie własnego bloga oraz znaleźć sobie rozrywkę na długie, ciężkie i samotne godziny spędzane w łóżku.

Lustrzanka FANTAZJA SPEŁNIONA

Paulina nie poddaje się chorobie i choć jej sytuacja nie jest łatwa, radzi sobie najlepiej jak może. Znalazła sobie nowe hobby, które zastępuje dawne pasje i zainteresowania.  Tym hobby jest fotografia. Nastolatka uwiecznia na zdjęciach etapy swojego leczenie i opisuje je na blogu. Na razie zdjęcia robi komórką, ale marzy jej się lustrzanka, która dawałaby o wiele lepszy efekt i więcej możliwości.

Bon na zakupy w centrum handlowym

Ostatnim marzeniem dziewczyny jest bon na zakupy w centrum handlowym. Kiedy Paulina wstanie już z łóżka, będzie chciała zacząć zupełnie nowe życie. Odmieniony wizerunek oraz odświeżona szafa pomogą jej zapomnieć o chorobie i wkroczyć w świat z nową siłą i pewnością siebie.