Dziecięce fantazje

20151114-130213
Imię dziecka:
Nikola
Wiek:
10
Województwo:
podlaskie
Choroba:

nowotwór złośliwy mózgu

W marcu 2014 roku u Nikolki wykryto to, co chyba najgorsze – złośliwy guz mózgu IV stopnia z przerzutami. Dziewczynka przeszła ciężką i skomplikowaną operację, ale guza nie udało się usunąć w całości. Zaczęła się walka o życie, która trwała prawie dwa lata. Nikolka przyjęła ponad 28 cykli mocnej chemioterapii oraz 31 dawek radioterapii. Po każdej chemii miała długie, męczące i wyczerpujące powikłania. Nie obyło się bez worków żywieniowych, antybiotyków oraz przetaczania płytek i krwi. Pojawił się niedosłuch, zaburzenia mowy i równowagi. Nikolę czeka jeszcze długie leczenie regenerujące oraz rehabilitacja.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Choroba odebrała Nikolce dzieciństwo – nie może chodzić do zerówki, jak jej rówieśnicy, nie może brać udziału w wielu beztroskich zabawach. Marzy jej się laptop, który służyłby jednocześnie do nauki, zabawy i odreagowania stresu. Gry edukacyjne pomogłyby nadrobić zaległości po przebytym ciężkim leczeniu oraz wspomóc rozwój dziewczynki.

Domek dla lalek FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim wielkim marzeniem Nikoli jest ogromny drewniany domek dla lalek wraz z zestawem mebelków. Taki przepiękny, kolorowy dom zapewni dziewczynce długą i wspaniałą zabawę w gospodarza. Będzie mogła samodzielnie udekorować pomieszczenia, poustawiać meble, pobawić się w kreatora wnętrz, a później już tylko wprowadzić do środka rodzinę lalek i zatopić się w bajecznym świecie.