Dziecięce fantazje

Img-20151216-083304
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
11
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

mukowiscydoza

U Kuby mukowiscydozę zdiagnozowano tuż po urodzeniu. Organizm chłopca produkuje nadmierne ilości lepkiego śluzu, który obkleja wszystkie narządy wewnętrzne, utrudniając im prawidłowe funkcjonowanie. Choroba jest nieuleczalna i zagraża życiu. Kuba musi przyjmować enzymy trawienne, zażywać specjalistyczne leki, kilka razy dziennie wymaga inhalacji oraz drenażu. Bardzo często choruje, dlatego musiał przejść na nauczanie indywidualne w domu.

Spotkanie ze Spidermanem

Kuba to wielki fan superbohaterów. Jego ulubioną postacią jest Spiderman, dlatego chłopiec marzy, że zobaczyć go na własne oczy, podać mu rękę, porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na pewno na długo zapamiętałby taką przygodę!

Gra Minecraft

Kuba to prawdziwy konstruktor, który uwielbia tworzyć, budować, projektować. Bardzo chciałby dostać grę Minecraft (na Xbox) pozwalającą na nieograniczone tworzenie konstrukcji w trójwymiarowym świecie. Gra poprzez możliwość dowolnego modyfikowania wirtualnej przestrzeni rozwija kreatywność, wyobraźnię i daje mnóstwo frajdy.

Klocki Cobi "Tajna Misja Pingwinów"

Chłopiec jest także wielbicielem Pingwinów z Madagaskaru, dlatego marzy mu się zestaw klocków Cobi – „Tajna Misja Pingwinów” z elementami do budowania bazy, figurkami ulubionych bohaterów oraz przeróżnymi akcesoriami. Kuba miałby wielką uciechę z zabawy tą szaloną drużyną!