Dziecięce fantazje

Img-20160221-195746533
Imię dziecka:
Natalia
Wiek:
19
Województwo:
podkarpackie
Choroba:

przeszczep wątroby

Natalka urodziła się z niedrożnością dróg żółciowych. Już po miesiącu przeprowadzono u niej skomplikowany zabieg, mający na celu przywrócenie odpływu żółci z wątroby do jelit. Operacja miała dać dziewczynce trochę czasu. Niestety, starczyło go na niecałe półtora roku. Natalia nie skończyła jeszcze dwóch lat, kiedy wystąpiły u niej krwotoki z buzi i odbytu. Wkrótce przeprowadzono przeszczep wątroby. Kolejne, długie miesiące maleństwo spędziło w szpitalu walcząc z najróżniejszymi powikłaniami i 4-krotnym odrzuceniem przeszczepu. Dzisiaj dziewczynka próbuje żyć normalnie, mimo że ciągle zmaga się z problemami zdrowotnymi. Przyjmowanie sterydów spowodowało cukrzycę, a to z kolei doprowadziło do znacznej nadwagi.

Smartfon

Natalii z powodu choroby trudno jest się odnaleźć wśród rówieśników. Czuje się inna, brakuje jej pewności siebie i akceptacji. Dodatkowo sytuacja rodzinna nastolatki jest bardzo trudna – jej tata nie żyje, a mama ze względu na stan zdrowia córki nigdzie nie pracuje. W domu jest też dwójka rodzeństwa. Natalia wie, że brakuje pieniędzy, dlatego nie mówi głośno o swoim marzeniu, którym jest smartfon. Jej upragniony model to Samsung Galaxy s6, ale ucieszyłaby się z każdego. Być może dzięki niemu otworzy się na kontakty z rówieśnikami i znajdzie swoje miejsce w grupie.

Rower FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Natalii jest rower. Dziewczyna lubi podziwiać przyrodę i spędzać aktywnie czas. Wie, że długie wycieczki rowerowe pomogłyby jej się oderwać od problemów dnia codziennego, skupić na otaczającym pięknie i nabrać do wszystkiego dystansu. W rowerowych eskapadach z pewnością towarzyszyłoby jej rodzeństwo i najbliżsi przyjaciele, którzy nie opuścili jej w chorobie.