Dziecięce fantazje

Krystian
Imię dziecka:
Krystian
Wiek:
12
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

zespół Downa

Kiedy mama Krystiana była z nim w ciąży, okazało się, że cierpi on na zespół Downa. Rozwój chłopca od początku nie przebiegał prawidłowo. Dzisiaj Krystian praktycznie nie mówi i porozumiewa się głównie na migi. Z powodu słabego napięcia mięśniowego i choroby stawów, ma spore problemy z chodzeniem. Czeka go też poważna operacja, ponieważ w jego serduszku lekarze wykryli wadę.

Trampolina FANTAZJA SPEŁNIONA

Krystian uwielbia, kiedy jego ciało jest w ruchu, dlatego marzy o trampolinie, na której mógłby się wyskakać i wyszaleć. To także świetny sposób, żeby wspomóc rehabilitację jego ciała, wzmocnić mięśnie i zwiększyć wydolność organizmu.

Zjeżdżalnia

Drugim marzeniem Krystianka jest zjeżdżalnia.

Tablet z Mówikiem FANTAZJA SPEŁNIONA

Ostatnią fantazją chłopca jest tablet z programem Mówik. Taki tablet da mu szeroki wachlarz możliwości wspomagania rozwoju, a także pozwoli zatopić się w świecie ulubionych gier i bajek, w których bohaterką jest jego ukochana Myszka Miki. Chłopiec uczy się w szkole z internatem, dlatego taki sprzęt nie tylko umili mu czas spędzany z dala od domu, ale także umożliwi kontakt z bliskimi w chwilach, kiedy ogarnie go tęsknota.