Dziecięce fantazje

P8020798.JPG
Imię dziecka:
Daniel
Wiek:
20
Województwo:
świętokrzyskie
Choroba:

mięśniowa Duchenne'a

Daniel przez pierwsze 6 lat swojego życia wydawał się zdrowym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Niestety w zerówce zaczęło się z nim dziać coś niepokojącego – biegał inaczej niż inne dzieci, ciężko mu było wstawać, często się przewracał. Nauczycielka zasugerowała wizytę u specjalisty. Wkrótce okazało się, że chłopiec cierpi na bardzo poważną, nieuleczalną chorobę – dystrofię mięśniową Duchenne'a. Schorzenie powoduje u Daniela niedowład kończyn dolnych oraz górnych i niestety ciągle postępuje. Chłopiec od 10 roku życia porusza się tylko na wózku inwalidzkim. Obecnie choroba atakuje górną część ciała.

Smartfon

Choć choroba odbiera Danielowi sprawność, przekreśla wiele jego marzeń i planów oraz uniemożliwia niemal każdą aktywność fizyczną, nastolatek nie traci nadziei i pogody ducha. Jego zainteresowania skupiły się wokół nowinek technologicznych, elektronicznych oraz informatycznych. Największym marzeniem Daniela jest smartfon. Jego wymarzony model to Sony Xperia z5 w kolorze czarnym (koniecznie compact, żeby mógł go utrzymać w ręce). Chciałby korzystać z jego możliwości, póki jego dłonie nie odmówiły jeszcze całkiem posłuszeństwa.

Play Station 4 z grami FANTAZJA SPEŁNIONA

Nastolatek marzy również o tym, aby być szczęśliwym posiadaczem konsoli Play Station 4 wraz z zestawem ulubionych gier – Grand Theft Auto V oraz Far Cry Primal. Taka konsola pozwala nie tylko rozwijać wyobraźnię, zapomnieć o chorobie, ale także poprzez zabawę ćwiczyć słabnące mięśnie.

Duży telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Aby Daniel mógł korzystać z możliwości konsoli,  potrzebny mu jest telewizor z dużym ekranem. Wtedy będzie miał wreszcie zapewnioną rozrywkę dostosowaną do jego ograniczonym możliwości fizycznych, a na dodatek do wspólnej zabawy zaprosi swoich dwóch braci. Cała trójka jest bardzo zżyta i niemal nierozłączna. Mama mówi o nich “rodzeństwo idealne”.