Dziecięce fantazje

MH
Imię dziecka:
Mikołaj
Wiek:
9
Województwo:
małopolskie
Choroba:

przeszczep nerki

Kiedy mały Mikołajek przyszedł na świat lekarze stwierdzili całkowitą niewydolność nerek oraz inne wady układu moczowego,  a także rozedmę płuc. Od tej pory szpital stał się domem maluszka. I to dosłownie, ponieważ chłopczyk nie opuścił go aż do ukończenia dwóch latek. 2 lata w szpitalu, 14 godzin na dobę dializowania, karmienie sondą, opróżnianie woreczków stomijnych i najgorsze ze wszystkiego –  czekanie na przeszczep. Operację udało się przeprowadzić dopiero po kilku latach.  5-letni dziś Mikołajek nie potrafi zapomnieć o przeżytej traumie. Ciągle jeszcze praktycznie nie potrafi samodzielnie jeść, bo karmiony przez całe lata za pomocą sondy, nie miał się kiedy tego nauczyć.  Dopiero po przeszczepie zaczął powolutku uczyć się chodzić i mówić. Wcześniej prawie całą dobę podłączony był do aparatur i kabli. Na dzień dzisiejszy wymaga stałej rehabilitacji oraz pomocy psychologicznej i logopedycznej.

Łóżko piętrowe FANTAZJA SPEŁNIONA

Jednym z największych marzeń Mikołajka jest piętrowe łóżko w kształcie auta. Rodzice odkładają każdy grosz, by zapewnić czwórce swoich dzieci najważniejsze rzeczy do przeżycia, ale możliwość spełnienia najskrytszych fantazji jest całkowicie poza ich zasięgiem. Nowe, piękne łóżko to nie tylko zwykłe, dziecięce marzenie naszego małego bohatera, ale przede wszystkim potrzeba, której realizacja poprawi jakość jego życia. Wraz z prezentem chcemy podarować Mikołajkowi setki kolorowych i spokojnych snów!

Umeblowanie pokoju FANTAZJA SPEŁNIONA

Chłopiec potrzebuje także dodatkowych mebli do pokoju - biurka, dużej szafy na ubrania oraz małej szafki.  Dzięki nowym, kolorowym mebelkom Mikołaj zyska swój bezpieczny, przytulny kącik, swoje małe królestwo.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Ostatnim marzeniem Mikołajka jest laptop. 5-latek jest na etapie rozwojowym 3-letniego dziecka, ale ma w sobie ogromny zapał do nauki. Uwielbia poznawać otaczający go świat, nowe słowa, kolory, zwierzęta... Ogromną frajdę sprawiają mu gry edukacyjne, a także słuchanie języka angielskiego. Laptop będzie wspaniałym narzędziem do nadrabiania zaległości, czerpania radości z nauki oraz relaksowania się przy ulubionej bajce - Śwince Peppie.