Dziecięce fantazje

MR
Imię dziecka:
Milena
Wiek:
20
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

choroba Leśniowskiego Crohna

15-letnia Milena cierpi na chorobę Leśniowskiego Crohna - schorzenie  bolesne, wycieńczające i nieuleczalne polegające na tworzeniu się chronicznych stanów zapalnych w przewodzie pokarmowym. Kiedy dziewczyna została zdiagnozowana okazało się, że w jej przypadku choroba ma wyjątkowo ciężki i agresywny przebieg. Nastolatka przez lata cierpiała męki z powodu straszliwych bólów brzucha oraz biegunek, gorączkowała, słabła, chudła, krwawiła... Nie przyswajała potrzebnych związków odżywczych. Co chwila lądowała w szpitalu. Trudno zliczyć ilość terapii, którym została poddana. Kilka razy lekarze walczyli o jej życie, kiedy dochodziło do perforacji jelit, aż w końcu trzeba je było usunąć całe jelito grube. Milena zmaga się dodatkowo z osteopenią – poważną chorobą kości, ma zaćmę, zmiany w twarzoczaszce oraz guzy na nogach. Leki immunosupresyjne, które musi na stałe przyjmować, spowodowały dramatyczny spadek odporności. Obecnie dziewczyna jest w trakcie leczenia biologicznego, co wymaga od niej kilkudniowych pobytów w szpitalu co 3 tygodnie. Na razie to jedyny sposób, aby złagodzić przebieg Crohna.

Spotkanie z Dawidem Kwiatkowskim

Największym marzeniem Milenki jest spotkanie z jej idolem - Dawidem Kwiatkowskim. W miarę możliwości i kiedy tylko pozwala jej na to stan zdrowia, stara się brać udział w jego koncertach, ale to nie to samo, co spotkanie z nim twarzą w twarz. Dziewczyna jest fanką jego muzyki, codziennie czyta jego bloga, utrzymuje wirtualne kontakty z innymi fanami. Takie spotkanie było spełnieniem jej najskrytszych fantazji.

Play Station 4 FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem nastolatki jest konsola Play Station 4 wraz z zestawem gier. Konsola, która stałaby się odskocznią od przykrych dolegliwości i uciążliwości leczenia. Która wniosłaby odrobinę radości i rozrywki w samotne dni chorej dziewczyny, dni spędzane w odcięciu od świata. Nikt, a już zwłaszcza dziecko, nie powinien żyć samą tylko chorobą. Każdy zasługuje na chwile zapomnienia.