Dziecięce fantazje

MGlu
Imię dziecka:
Martyna
Wiek:
9
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

guz mózgu

Martynka do 10 miesiąca życia była zdrowym, radosnym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Ale zanim ukończyła roczek, zaczęła przechylać główkę na jedną stronę, co wzbudziło niepokój u rodziców. Lekarze początkowo zignorowali problem, ale mama dzięki sugestii rehabilitantki zabrała córeczkę na badania. Okazało się, że w główce dziewczynki urósł złośliwy guz. W grudniu 2012 roku przeprowadzono operację, ale pół roku później guz odrósł. Kolejna operacja, a potem 2 lata chemioterapii i jeszcze kilka zabiegów usuwania torbieli z mózgu oraz wstawienie zastawki – to tylko wycinek tego, jak wyglądała walka Martynki z nowotworem.

Rowerek FANTAZJA SPEŁNIONA

Martynka najbardziej na świecie marzy o własnym rowerku. Ciągle o nim mówi, pyta czy kiedyś taki dostanie, planuje wiosenne i letnie wycieczki. Dziewczynka praktycznie nie miała dzieciństwa i większość swojego krótkiego życia spędziła w szpitalu, dlatego teraz tak bardzo pragnie mieć coś, co umożliwi jej beztroską zabawę na powietrzu, w ruchu, w towarzystwie innych dzieci. Rowerek nadaje się do tego idealnie!

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Martynki jest tablet. Dziewczynka jest bystra, lubi się uczyć i uwielbia gry, np. w ubieranie lalek. Tablet byłby jednocześnie narzędziem edukacji i źródłem rozrywki. Podczas rekonwalescencji Martynka musi na siebie uważać , sporo czasu spędzać w domu, jeździć na badania i kontrole. Tablet z pewnością umiliłby ten czas.

Lalka - bobas FANTAZJA SPEŁNIONA

Ostatnią fantazją dziewczynki jest lalka – bobas. Martynka uwielbia lalki – ma swoją jedną ukochaną Julię, z którą nigdy się nie rozstaje, ale chciałaby mieć dla niej towarzyszkę. 4-latka ma w sobie ogromne pokłady czułości i troskliwości, dlatego opieka nad takim zabawkowym bobasem byłaby dla niej najlepszą formą spędzania czasu.