Dziecięce fantazje

ID
Imię dziecka:
Igor
Wiek:
17
Województwo:
małopolskie
Choroba:

anemia aplastyczna

Choroba Igora początkowo nie dawała żadnych objawów, ale ponieważ chłopiec trenował piłkę nożną, co jakiś czas miał robione kontrolne badania. Na początku 2016 roku okazało się, że ma fatalne wyniki morfologii. Przyczyną było schorzenie zwane anemią plastyczną, polegające na niewydolności szpiku kostnego, prowadzące do obniżenia ilości wszystkich komórek krwi – leukocytów, erytrocytów oraz płytek krwi. Chłopiec z powodu spadków jest bardzo osłabiony, nie może chodzić do szkoły ani uprawiać sportów. Czeka na przeszczep szpiku…

Laptop

Od kiedy Igor choruje, jego życie odwróciło się do góry nogami. Już nie może trenować ukochanej piłki nożnej, stracił kontakty z rówieśnikami, uczy się w domu. Bardzo mu brakuje tego, co kiedyś było dla niego zwykłą codziennością, dlatego marzy o laptopie, który byłby „połączeniem” z dawnym światem. Ponieważ nastolatek interesuje się także motoryzacją, komputer pomoże mu pogłębiać wiedzę na fascynujący go temat.

Play Station Vita

Drugą fantazją Igora jest konsola Play Station Vita. Takie urządzenie jest najlepszą namiastką sportu i ruchowych aktywności, które kiedyś były całym życiem chłopca. Wciągające gry pozwolą mu choć odrobinę poczuć się tak, jakby znowu był na boisku i rozgrywał emocjonujące mecze. Na razie to jedyna bezpieczna forma aktywnego spędzania czasu.