Dziecięce fantazje

WK
Imię dziecka:
Wiktoria
Wiek:
18
Województwo:
pomorskie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna

Początki były niepozorne – ból żeber, osłabienie, angina, ale już wkrótce doszła do tego powiększona śledziona i wątroba, aż w końcu wiosną 2014 roku u Wiktorii zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Podstawowe leczenie chemioterapeutyczne w szpitalu trwało do końca 2014 roku, ale niedługo potem pojawiły się bardzo poważne powikłania. Dwukrotnie doszło do ostrego zapalenia trzustki, wymagającego interwencji na oddziale intensywnej terapii. Konieczna była także operacją usunięcia prawie 20-centymerowej torbieli z trzustki. Powikłania po chemii nie ominęły także wątroby. Na dzień dzisiejszy dziewczyna przyjmuje chemioterapię podtrzymującą i próbuje poradzić sobie ze skutkami przeżytej traumy.

Iphone 6s

Wiktoria nie jest zwykłą nastolatką i od kilka lat nie prowadzi zwykłego życia 14-letniej dziewczyny, ale mimo to ma marzenia podobne do marzeń jej zdrowych rówieśników. Jednym z nich jest iPhone 6s. Taki telefon byłby spełnieniem jej najskrytszych fantazji, ogromną radością i pocieszeniem oraz sposobem na odnowienie utraconych kontaktów.

Wycieczka do Paryża

Drugim marzeniem Wiktorii jest wycieczka do Paryża w towarzystwie mamy i siostry. Nastolatka jest zafascynowana Francją, a taki wyjazd byłby idealnym lekiem na traumę spowodowaną walką z chorobą. Dziewczyna przeżyje niezwykłą, niezapomnianą przygodę, odpocznie od trosk dnia codziennego, oderwie się od myśli o chorobie, nabierze nowych sił, energii i radości.