Dziecięce fantazje

DM
Imię dziecka:
Dawid
Wiek:
15
Województwo:
małopolskie
Choroba:

zespół nerczycowy

Choroba Dawida dała o sobie znać, kiedy chłopiec miał 4 latka. Pojawiły się obrzęki brzuszka oraz oczu, a w moczu wykryto białko. Lekarze postawili diagnozę: zespół nerczycowy. Rozpoczęło się leczenie, ale niestety stan Dawida się pogarszał, a nerki przestawały pracować. Od końca 2015 roku chłopiec jest dializowany 4 razy w tygodniu. Przeszedł także operację usunięcia nerki i czeka na wpisanie na listę kwalifikującą go do przeszczepu.

Komputer stacjonarny

Dawid najbardziej na świecie marzy o komputerze stacjonarnym. Mimo choroby jest zwykłym 10-latkiem ze zwykłymi, dziecięcymi marzeniami, którzy tak jak jego rówieśnicy interesuje się nowinkami technologicznymi, uwielbia gry i świetnie odnajduje się w świecie wirtualnym. Obecnie to jego główna forma kontaktu z otoczeniem.

Zakupy w centrum handlowym

Drugim marzeniem Dawida są odzieżowe zakupy w centrum handlowym. Taka forma spędzenia czasu to dla chłopca sposób na zapomnienie o trudnej codzienności, odskocznia od smutków. Nowe ubrania i nowy wizerunek dodadzą Dawidowi pewności siebie i sprawią mnóstwo frajdy.

Klocki Lego - motory FANTAZJA SPEŁNIONA

Ostatnią fantazją chłopca jest zestaw klocków Lego z motorami. Dawid to ogromny pasjonat tych pojazdów. Interesuje się wszystkim, co z nimi związane, a do tego jest urodzonym konstruktorem, dlatego taki prezent na pewno bardzo by mu przypadł do gustu.