Dziecięce fantazje

MZ
Imię dziecka:
Milena
Wiek:
22
Województwo:
podlaskie
Choroba:

mięsak kości strzałkowej

W październiku 2015 roku u Mileny wykryto złośliwy nowotwór kości i chrząstki stawowej. Dziewczyna przeszłe liczne cykle chemioterapii, a na początku 2016 roku guz został wycięty wraz z 13-centymetrowym fragmentem kości. Niestety  doszło do uszkodzenia nerwu, przez co lewa noga jest znacznie słabsza i nastolatka musi chodzić w specjalnej ortezie. Nadal też przyjmuje chemię, którą bardzo źle znosi – wymiotuje i ciągle chudnie.

Laptop

Milena marzy o nowym laptopie. Dziewczyna ma przed sobą jeszcze długie leczenie onkologiczne, które wiąże się z częstymi pobytami w szpitalu. Czeka ją także kolejna operacja nogi, a po niej długa rekonwalescencja wsparta rehabilitacją. Nastolatka chciałaby mieć laptopa, by móc go zabierać ze sobą na leczenie. Dzięki temu będzie mogła oglądać swoje ulubione filmy i surfować po Internecie. Sprzęt przyda jej się także do nauki.

Keybord

Milena marzy też o keyboardzie. Dziewczyna uwielbia muzykę i sama uczy się grać. Chciałaby mieć w domu własny instrument, na którym mogłaby codziennie ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności. Pasja dodaje jej sił i motywacji do dalszej walki z chorobą.

Telewizor

Ostatnim marzeniem Mileny jest telewizor. Oglądanie ulubionych programów oraz filmów to dla nastolatki najlepsza forma relaksu, ponieważ pozwala przenieść się myślami do innego świata i przez chwilę pobyć w krainie wyobraźni. W takich momentach nie myśli się o własnej chorobie.