Dziecięce fantazje

MI.JPG
Imię dziecka:
Maciej
Wiek:
14
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

nowotwór złośliwy mózgu

10-letni Maciek choruje na złośliwy nowotwór mózgu. Chłopcu od dłuższego czasu dokuczał ból głowy oraz wymioty, ale lekarze zdiagnozowali chorobę dopiero po wielu tygodniach. Na początku czerwca 2015 roku 10-latek przeszedł operację wycięcia guza, a następnie poddano go naświetlaniom i wdrożono chemioterapię, która potrwa co najmniej do końca 2016 roku. Maciek praktycznie mieszka w szpitalu, przepustki do domu są bardzo rzadkie i krótkie. Ponadto ze względu na skutki uboczne chemii musi być dożywiany za pomocą worków dojelitowych.

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

Maciek marzy o posiadaniu nowoczesnego smartfona, ponieważ ciągle przebywa z dala od domu i bardzo tęskni za swoją rodziną, a zwłaszcza 12-letnim bratem. Chciałby móc się z nim w każdej chwili skontaktować, porozmawiać, pożartować. Brat zawsze potrafi go pocieszyć i dodać otuchy.

Konsola xbox FANTAZJA SPEŁNIONA

Chłopiec marzy również o posiadaniu konsoli Xbox, na której mógłby grać w swoje ulubione gry sportowe. Przed chorobą całym życiem Maćka była piłka nożna – nawet jeszcze tydzień przed diagnozą brał udział w ważnym turnieju. Niestety jeszcze długo nie wróci na boisko.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Ostatnim marzeniem Maćka jest laptop. Dzięki niemu nadrobi zaległości szkolne, będzie na bieżąco z nowinkami sportowymi, a także będzie mógł znowu poczuć się jak prawdziwy piłkarz – na razie tylko w wirtualnych grach, ale dla niego to największa radość w tych trudnych chwilach.