Dziecięce fantazje

PStarz
Imię dziecka:
Piotr
Wiek:
14
Województwo:
pomorskie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna

Ostrą białaczkę limfoblastyczną wykryto u Piotrka pod koniec 2014 roku. Wcześniej jego stan systematycznie się pogarszał – chłopiec chudł, prawie nic nie jadł, nie pił, znikał w oczach… W momencie diagnozy miał anemię oraz był odwodniony. Okazało się, że jego szpik jest zajęty przez komórki nowotworowe w 99,6%. Piotrek znalazł się w grupie wysokiego ryzyka, co wiązało się nie tylko z leczeniem chemioterapią, ale także naświetlaniami głowy. Od grudnia 2015 roku przyjmuje chemię podtrzymującą.

Lustrzanka FANTAZJA SPEŁNIONA

Piotrek najbardziej na świecie lubi robić zdjęcia. Nic nie sprawia mu większej radości, dlatego marzy mu się aparat typu lustrzanka. Nowy sprzęt pozwoliłby mu się rozwijać w dziedzinie, którą kocha i w której być może za kilka lat odniesie pierwsze sukcesy. Fotografowanie dodaje chłopcu skrzydeł!

Meble

Drugim marzeniem Piotrka są meble do jego pokoju. Potrzebne są dwie komody oraz młodzieżowe łóżko z szufladami. Chłopiec wypatrzył sobie jeden model i od tej pory bardzo chciałby go mieć. Nowe meble odświeżą wygląd pokoju i zapewnią odpowiedni komfort 10-latkowi, który musi teraz dużo odpoczywać. W przytulnym otoczeniu będzie mu o wiele przyjemniej regenerować nadszarpnięte siły.