Dziecięce fantazje

KN
Imię dziecka:
Kamil
Wiek:
22
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

mózgowe porażenie dziecięce

Kamil urodził się jako wcześniak w wyniku cesarskiego cięcia. Jego życie było zagrożone, ponieważ wystąpiło krwawienie do mózgu. W 2 miesiącu życia, z powodu martwicy naczyń mózgowych, przeszedł operację usunięcia lewej półkuli mózgowej, czego efektem jest porażenie czterokończynowe. Nastolatek mówi tylko pojedyncze słowa i chodzi z dużą trudnością. Niestety ostatnio jego stan się pogorszył – po wykonaniu tomografii stwierdzono u niego tzw. „rozmiękczanie mózgu”, którego nie można w żaden sposób zatrzymać.

Wyjazd nad morze FANTAZJA SPEŁNIONA

Kamil uwielbia być wśród ludzi, zwłaszcza najbliższych. Najbardziej na świecie marzy mu się rodzinny wyjazd nad morze. Niestety sytuacja finansowa jego rodziny jest bardzo zła. Mama chłopca nie pracuje, ponieważ wymaga on całodobowej opieki, a jedynym źródłem utrzymania jest renta ojca oraz zasiłek z Opieki Społecznej. Czasem brakuje na podstawowe potrzeby, dlatego o wspólnych wakacjach nie ma mowy…

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Kamil nie posiada ani komputera ani telefonu komórkowego, dlatego czasem czuje się bardzo samotny i odcięty od świata. Chciałby mieć laptopa, żeby móc sobie wyszukiwać ulubioną muzykę, oglądać zdjęcia swoje oraz bliskich, grać w proste gry edukacyjne oraz sportowe. Te zajęcia sprawiają mu największą przyjemność.

Buty sportowe

Ostatnim marzeniem nastolatka są specjalne buty sportowe (za kostkę), dostosowane do jego potrzeb. Kamil jest wielkim fanem piłki nożnej  i czasami próbuje sam kopać piłkę, oczywiście na miarę swoich możliwości. Nie posiada jednak odpowiednich butów, które pozwalałyby mu na bezpieczny i komfortowy ruch.