Dziecięce fantazje

AK
Imię dziecka:
Adrianna
Wiek:
15
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

zespół Retta

Ada rozwijała się prawidłowo przez pierwsze miesiące życia, ale przed ukończeniem roczku przestała siadać, gaworzyć i poruszać rączkami. Zdiagnozowano u niej zespół Retta – neurologiczne zaburzenie rozwoju prowadzące do głębokiej niepełnosprawności psychoruchowej. Na dzień dzisiejszy dziewczynka jest leżąca, z powodu poważnej skoliozy i osteoporozy nie może nawet siadać. Ada nie mówi, ale próbuje się komunikować na swój własny sposób. Ponadto cierpi na zanik nerwu wzrokowego i ma ataki padaczki.

Hamak z moskitierą FANTAZJA SPEŁNIONA

Ada nie umie wyrazić swoich potrzeb i pragnień, ale rodzice wiedzą, co jej sprawia przyjemność. Dziewczynka prawie nie widzi, ale uwielbia przebywać na dworze i czuć na swojej skórze dotyk słońca i wiatru. Rodzice marzą o hamaku z moskitierą, na którym Ada mogłaby komfortowo odpoczywać w bezpiecznej dla niej pozycji leżącej, chłonąc bodźce z zewnątrz. Bujanie sprawia jej wielką radość, więc taki hamak byłby idealnym prezentem.

Rozkładana sofa FANTAZJA SPEŁNIONA

Dziewczynka potrzebuje również dużej, wygodnej sofy, która po rozłożeniu służyłaby jako łóżko. Ze względu na częste i niebezpieczne ataki padaczki mama Ady jest przy niej 24 godziny na dobę, także w łóżku podczas snu.