Dziecięce fantazje

NB
Imię dziecka:
Nikola
Wiek:
17
Województwo:
podkarpackie
Choroba:

guz mózgu

Nikoli i jej rodzinie świat zawalił się w 2009 roku. Problemy ze zdrowiem zaczęły się od pojawienia się łagodnej zmiany nowotworowej na kości udowej, ale nie to było najgorsze. Rodzice zauważyli, że córka oglądając bajki, siada coraz bliżej telewizora. Wkrótce zaczęła też zgłaszać, że widzi podwójnie. Okulista natychmiast skierował dziewczynkę do neurologa, a ten do szpitala. Wyrok brzmiał: guz mózgu o najwyższym stopniu złośliwości. Potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Nikola trafiła na stół operacyjny, przeszła chemioterapię i naświetlania. Dzisiaj ma nadal bardzo poważne zaburzenia równowagi i widzenia. Doszły też powikłania hormonalne. 12-latka przez cztery lata poruszała się na wózku inwalidzkim. Dopiero w ubiegłym roku lekarze pozwolili jej z niego wstać. 

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Nikola bardzo się interesuje informatyką, ale nie ma odpowiedniego sprzętu, na którym mogłaby doskonalić umiejętności. Marzy jej się nowy laptop, dzięki któremu rozwijałaby swoje zainteresowania. Program do obróbki zdjęć i tworzenia prezentacji, ukochane animowane filmy, połączenie z Internetem – dla dziewczyny to znacznie więcej niż moglibyśmy sobie wyobrazić. To sposób, aby odżyć i choć trochę uchylić drzwi do świata poza szpitalem i poza domem – świata, który tak długo pozostawał poza jej zasięgiem. Ponadto laptopa mogłaby zabierać do Warszawy, gdzie systematycznie jeździ na 3-tygodniowe turnusy rehabilitacyjne.

Smartfon

Drugim marzeniem dziewczynki jest smartfon z dziewczęcym etui, który pozwoli jej być w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi podczas żmudnego okresu rehabilitacji w szpitalu. Mogłaby też na nim słuchać muzyki i robić zdjęcia.

Lustrzanka

Jednym z ulubionych zajęć nastolatki jest robienie zdjęć, dlatego marzy jej się lustrzanka, która mogłaby pomóc w rozwijaniu tej pasji. Ulubionym modelem Nikoli jest jej kot – Teofil.