Dziecięce fantazje

OSz
Imię dziecka:
Oliwia
Wiek:
9
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

dziecięce porażenie mózgowe

Kiedy Oliwia była w brzuchu mamy, wydawało się, że wszystko przebiega prawidłowo. W tygodniach następujących po jej narodzinach mamę zaniepokoił fakt, że maleństwo nie rusza rączką. Poszła z córką do neurologa i wkrótce dowiedziała się, że dziewczynka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Niedawno stwierdzono także padaczkę. Oliwia ma niedowład prawej strony ciała – ciągnie jedną nóżką i praktycznie nie używa prawej ręki.

Rower

Oliwia, podobnie jak inne dzieci w jej wieku, chciałaby mieć swój własny rowerek, na którym mogłaby jeździć z rodzicami na wycieczki. Co ważne, jazda na rowerze to nie tylko frajda, ale też świetna forma rehabilitacji.

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Oliwki jest tablet. Mogłaby na nim oglądać ulubione dziewczęce bajki, grać w gry i korzystać z programów edukacyjnych.

Trampolina

Ponieważ Oliwka jest niezwykle ruchliwą kilkulatką, której nie przeszkadzają ograniczenia jej ciała, wspaniałym prezentem dla niej byłaby również trampolina. Skakanie to jedna z jej ulubionych aktywności, która zawsze wywołuje szeroki uśmiech na jej buzi.