Dziecięce fantazje

OSz
Imię dziecka:
Oliwia
Wiek:
9
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

dziecięce porażenie mózgowe

Kiedy Oliwia była w brzuchu mamy, wydawało się, że wszystko przebiega prawidłowo. W tygodniach następujących po jej narodzinach mamę zaniepokoił fakt, że maleństwo nie rusza rączką. Poszła z córką do neurologa i wkrótce dowiedziała się, że dziewczynka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Niedawno stwierdzono także padaczkę. Oliwia ma niedowład prawej strony ciała – ciągnie jedną nóżką i praktycznie nie używa prawej ręki.

Różowy rowerek

Oliwka to urocza dziewczynka, która chciałaby tak jak inne dzieci, mieć swój własny rowerek, najlepiej w jej ukochanym kolorze – różowym. Jazda na rowerze to nie tylko frajda, ale też świetna forma rehabilitacji.

Różowy tablet lub laptop

Drugim marzeniem Oliwki jest tablet lub laptop, również w kolorze różowym. Mogłaby na nim oglądać ulubione dziewczęce bajki, grać w gry i korzystać z programów edukacyjnych.

Trampolina

Ponieważ Oliwka jest niezwykle ruchliwą kilkulatką, której nie przeszkadzają ograniczenia jej ciała, wspaniałym prezentem dla niej byłaby również trampolina. Skakanie to jedna z jej ulubionych aktywności, która zawsze wywołuje szeroki uśmiech na jej buzi.