Dziecięce fantazje

JS
Imię dziecka:
Julia
Wiek:
10
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

zespół Kinsbourne'a

W 2012 roku zdiagnozowano u Julci neuroblastomę wraz z zespołem Kinsbourne'a. Konieczne było przeprowadzenie operacji, a następnie włączenie chemioterapii oraz długotrwałego leczenia sterydami. Z powodu uszkodzenia nerwów u dziewczynki do tej pory występuje drżenie rąk, nóg i gałek ocznych, co skutkuje wieloma trudnościami podczas poruszania się i wykonywania codziennych zajęć. Julia znajduje się pod opieką poradni onkologicznej, uczęszcza do poradni pedagogiczno-psychologicznej, wymaga rehabilitacji i terapii sensorycznej. Potrzebuje wielu specjalistów, żeby w pełni powrócić do zdrowia.

Duży basen

Julka to bardzo radosna i towarzyska kilkulatka, ale niestety choroba nie pozwala jej w pełni cieszyć się dzieciństwem. Zaburzenia neurologiczne eliminują ją z wielu zabaw. Dziewczynka marzy o dużym basenie, który mógłby stanąć przed jej domem. Harce w wodzie dają jej mnóstwo radości i pomagają w rehabilitacji.

Domek ze zjeżdżalnią

Drugim marzeniem Julci jest domek ze zjeżdżalnią. Zabawa na publicznym placu zabaw w towarzystwie chmary dzieci nie zawsze jest dla niej bezpieczna, dlatego własna zjeżdżalnia byłaby idealnym rozwiązaniem. Dziewczynka mogłaby w każdej chwili wyjść na dwór i korzystać z beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Ostatnim marzeniem kilkulatki jest telewizor, na którym mogłaby oglądać bajki o ukochanych kucykach Pony. Choroba spowodowała u Julki dodatkowo problemy emocjonalne, a bajki pomagają jej się odprężyć i wyciszyć. Gdy je ogląda, na jej twarz powraca piękny uśmiech.