Dziecięce fantazje

Asz
Imię dziecka:
Agata
Wiek:
19
Województwo:
łódzkie
Choroba:

guz w kanale kręgowym

Historia Agaty zaczęła się w 2010 roku od wymiotów i bólu brzucha. Zdiagnozowano u niej guza móżdżku, którego zoperowano, a następnie ponad dwa lata leczono chemioterapią i naświetlaniami. W 2013 roku wydawało się, że dziewczynka jest zdrowa, ale niecały rok później pojawiły się potworne bóle krzyża. Nastolatka nie mogła chodzić i dosłownie krzyczała z bólu. Niestety wykryto wznowę nowotworu – tym razem w kanale kręgowym w kości ogonowej. Ze względu na ryzyko uszkodzenia nerwów, żadna operacja nie wchodziła w grę, dlatego wdrożono chemio i radioterapię. Uzyskano stabilizację, ale guz się nie zmniejszył, a jedynie stał torbielą. Na razie przerwano leczenie.

Netbook + słuchawki FANTAZJA SPEŁNIONA

Agata od wielu lat praktycznie nie uczęszcza do szkoły. Musi się uczyć w domu, dlatego bardzo by się jej przydał mały przenośny komputer typu netbook. Byłaby to dla niej nieoceniona pomoc w nauce, a także sposób na urozmaicenie czasu. Dziewczynie brakuje rozrywek i łączności ze światem, dlatego marzy właśnie o netbooku. Idealnym dodatkiem do niego byłyby słuchawki.

Lustrzanka FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Agaty jest lustrzanka. Nastolatka ma artystyczną duszę, uwielbia malować i robić zdjęcia. Potrafi dostrzec piękno otaczającego świata, zachwyca się przyrodą, portretuje bliskich. Chciałaby móc to wszystko uwiecznić na zdjęciach i wracać do nich w chwilach smutku i samotności.