Dziecięce fantazje

NW
Imię dziecka:
Nicole
Wiek:
11
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

mięsak Ewinga

Nicole uskarżała się na ból nogi na rok przed diagnozą. Miała problemy z chodzeniem, przewracała się, cierpiała, ale lekarz odmawiał skierowania na prześwietlenie bądź przyjęcia na oddział. Twierdził, że przyczyną jest reumatoidalne zapalenie stawów. W końcu w kwietniu 2016 roku mama Nicole zdecydowała się zrobić jej badania prywatnie. Okazało się, że dziewczynka ma nowotwór – mięsaka Ewinga. Niestety z powodu tak późnej diagnozy, rak dał już przerzuty do głowy, kręgosłupa, płuc, drugiej nogi, miednicy i szpiku... Prawdopodobnie będzie konieczna amputacja nogi, a na razie dziewczynka przyjmuje najostrzejszą chemię.

Konsola FANTAZJA SPEŁNIONA

Nicole uwielbia gry – zarówno planszowe jak i komputerowe. Kiedy poznała możliwości konsoli, zachwyciła się nią i od tej pory marzy, żeby mieć własną. Nicole jest w bardzo ciężkim stanie, a granie na konsoli to właściwie jedyna rozrywka, która pochłania ją na tyle, że na chwilę zapomina o cierpieniu i chorobie. Idealnym dodatkiem do urządzenia byłaby gra „Kraina Lodu”.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Nicole jest telewizor. Mogłaby do niego podłączyć konsolę, a także używać samodzielnie do oglądania ulubionej bajki - „Krainy Lodu”. To jej najlepszy sposób na smutek i nudę. Przenoszenie się wyobraźnią do magicznego świata pełnego uroczych bohaterów zawsze poprawia jej nastrój.