Dziecięce fantazje

WB
Imię dziecka:
Wiktoria
Wiek:
12
Województwo:
pomorskie
Choroba:

neurofibromatoza

Wiktoria cierpi na chorobę genetyczną – neurofibromatozę typu I. Schorzenie charakteryzuje się występowaniem zmian skórnych, kostnych, ocznych, guzów wewnątrzczaszkowych i innych nowotworów. U dziewczynki oprócz plam na ciele, wykryto guza okolicy podudzia i lędźwiowej. Rezonans wykazał także ogniska w mózgu. Choroba jest nieuleczalna, a Wiktoria musi być pod stałą kontrolą lekarską.

Xbox

Pierwszym, największym marzeniem dziewczynki jest konsola Xbox. Ponieważ tworzące się guzy często powodują ból, Wiktoria nie zawsze może uczestniczyć w zabawach ruchowych, szaleć na placu zabawy czy jeździć na rowerze. W takich chwilach konsola byłaby idealną formą zabawy. Ponadto dziewczynka mogłaby na wspólne granie zaprosić koleżanki i dzięki temu nie czułaby się samotna.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Wiktorii jest telewizor do jej pokoiku. Jest niezbędny do tego, żeby można było korzystać z konsoli, a poza tym dziewczynka będzie mogła na nim oglądać ukochaną bajkę – Kraina Lodu. Bogata wyobraźnia pozwala jej się wtedy wcielać w główne bohaterki i razem z nimi przeżywać wszystkie przygody.

Meble FANTAZJA SPEŁNIONA

Dziewczynka marzy również o nowych pięknych mebelkach do swojego pokoiku.