Dziecięce fantazje

AM
Imię dziecka:
Adrian
Wiek:
19
Województwo:
lubuskie
Choroba:

ostra białaczka szpikowa

U Adriana choroba rozwijała się przez wiele miesięcy dając niejednoznaczne objawy. Zaczęło się od bólu nóg, przemęczenia i wysypki na głowie. Później chłopak był na tyle osłabiony, że przestał trenować piłkę nożną. Doszły do tego krwawienia i wymioty aż w końcu ,po wielu badaniach, lekarze zdiagnozowali  zespół melodysplastyczny, który przeobraził się w ostrą białaczkę szpikową. Próbowano leczenia chemioterapią, co doprowadziło do takiego wycieńczenia organizmu, że chłopak praktycznie przestał chodzić. Konieczny był przeszczep szpiku, ale niestety po zabiegu pojawiły się wszystkie możliwe powikłania. Nastolatek leczony jest od sierpnia 2015 roku i od tej pory prawie w ogóle nie wychodzi ze szpitala. Porusza się głównie za pomocą wózka i kul.

Play Station 4 FANTAZJA SPEŁNIONA

Adrian uwielbia wędkowanie, wyjazdy na Mazury, piłkę nożną i gry terenowe. Niestety żadna z tych aktywności nie jest na dzień dzisiejszy możliwa. Chłopak marzy o konsoli Play Station 4, która choć trochę pomogłaby mu przetrwać czas spędzany głównie w łóżku. Wirtualne boisko oraz inne gry byłyby namiastką dawnych pasji i pozwoliłyby przezwyciężyć smutek i samotność.

Okulary VR

Idealnym dodatkiem do konsoli byłyby okulary wirtualnej rzeczywistości zapewniające niepowtarzalne wrażenia. Dzięki nim Adrian znajdzie się w samym centrum akcji, czując każdy szczegół fantastycznych nowych światów - poczuje się tak, jakby był wewnątrz gry.